Pytania

Najczesciej zadawane pytania

Postaramy się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości dotyczące budowy domów energooszczędnych. Zachęcamy do zadawania pytań.

Dom pasywny to budynek, który nie potrzebuje energii na ogrzanie, dzięki bardzo niskim lub wręcz zerowym wskaźnikom przepuszczalności cieplnej: ścian, podłogi i dachu.

Dom niskoenergetyczny to budynek zużywający niewielkie ilości energii potrzebne na jego ogrzanie. Dla przykładu koszty za energię elektryczną potrzebną do ogrzania domów wybudowanych przez Naszą firmę nie przekraczają 1000 – 1 500 zł na rok.

Nasze projekty dzięki użyciu najlepszej jakości materiałów o bardzo niskich współczynnikach przepuszczalności ciepła:

–       płyta fundamentowa U=0,16 Wm²/K

–       ściany o grubości 32,6-33 cm U=0,12 W/m²K

–       dach ocieplony pianką poliuretanową Varm Isolering o grubości 20 cm U=0,15 W/m²K

zapewniają, że dom spełnia warunki zbliżone do domu pasywnego. Przy odpowiednim montażu fotowoltaiki oraz pomp ciepła dom stanie się samowystarczalny energetycznie.

Przede wszystkim należy sprawdzić czy dla działki uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jeżeli takowy obowiązuje to można wystąpić do gminy z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Natomiast gdy brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego to ścieżka administracyjna się wydłuż i trzeba wystąpić o decyzję odnośnie warunków zabudowy tzw. WZ-tę.

Uzyskać warunki przyłączenia – czyli odpowiednie zapewnienia Gestorów sieci odnośnie zaopatrzenia nieruchomości w media (przede wszystkim energię elektryczną i wodę)

Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę można rozpocząć inwestycję

Nasza firma pomaga w uzyskaniu niezbędnych dokumentów wymaganych do realizacji inwestycji, nasz architekt przygotowuje adaptacje lub projekt do pozwolenia na budowę ( 4 egzemplarze ) w zakresie konstrukcji.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę czas realizacji przykładowej inwestycji do 100 m² to 12 tygodni, pod warunkiem, że warunki pogodowe pozwalają na wykonanie określonych prac budowlanych. Składa się na to przygotowanie terenu i wylanie fundamentów (ok.15 dni), postawienie konstrukcji drewnianej, budowa więźby dachowej i pokrycie dachu blachą lub dachówką, montaż okien i drzwi, „pianowanie” konstrukcji, zabudowa płytami G-K, przygotowanie wszystkich instalacji (elektrycznej, wod-kanaliz.).

W przypadku bardziej skomplikowanych inwestycji czas przewidziany do realizacji ulec może wydłużeniu.

Nasz stan deweloperski jest bardzo bogaty i niewiele pozostaje do wykonania.

Budynek posiada wszystkie wyjścia odnośnie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, alarmowej, rekuperacji. Na zewnątrz ściany pokryte płytą elewacyjną z siatką, klejem i tynkiem sylikonowym w wybranym przez Państwa kolorze. Ściany wewnętrzne obudowane ognioodporną płytą z karton-gipsu. Instalacja ogrzewania podłogowego w płycie fundamentowej. Posadzka przygotowana pod położenie paneli lub płytek. W standardzie okna PCV: 3-szybowe, 5-komorowe montowane w technologii ciepłego montażu. Dach pokryty dachówką lub blachodachówką w 4 kolorach do wyboru.

Budynek wyposażony jest już we wszystkie instalacje i kompleksowe ogrzewanie.

Pozostaje: malowanie, biały montaż, położenie podług, montaż osprzętu elektrycznego (gniazda) oraz meble.

W naszej ofercie mamy kilka opcji ogrzewania podłogowego, ściennego, a nawet sufitowego.

Budujemy płyty fundamentowe z system ogrzewania powietrznego, elektrycznego, wodnego (z myślą o ogrzewaniu gazowym). Nasi klienci najczęściej wybierają ogrzewanie fundamentowe z elektrycznym kablem grzejnym lub system ogrzewania powietrznego. Zalecamy przejście na taryfę nocną. W przypadku braku zasilania płyta fundamentowa do 3 dni utrzymuje ciepło.

Jako alternatywa istnieje możliwość budowy kominka z wkładem ceramicznym.

Dla poddaszy i piętra stosujemy folie grzejne, które również mogą stanowić samodzielny system ogrzewania w budowanych przez nas domach. Odpowiednie zintegrowanie systemu z fotowoltaiką zapewnia bezpieczeństwo energetyczne dla projektowanej inwestycji. Pompy ciepła gwarantują ciepłą wodę do celów użytkowych. A rekuperacja mechaniczna zapewnia brak strat ciepła zimą oraz dostęp świeżego powietrza latem.

Do instalacji elektrycznej, wodnej, gazowej i alarmowej przygotowujemy odpowiednie wyjścia np. instalacja elektryczna zakończona jest puszkami wraz z tablicą rozdzielczą (80 punktów). W opcji mamy również montaż odkurzacza centralnego, instalacji TV, wideo-domofonu.

masz inne pytania?

skontaktuj sie z nami

formularz kontaktowy